آشنایی با قواعد کنکور انسانی با مهندس امیر مسعودی ( بخش چهارم )

آشنایی با قواعد کنکور انسانی با مهندس امیر مسعودی ( بخش چهارم )

اهمیت سهمیه و معدل در کنکور انسانی

از جمله عوامل دیگری که در میزان موفقیت در کنکور انسانی و کسب رتبه و تراز بهتر دانش آموز تاثیر گذار هستند مسائل مربوط به سهمیه و تاثیر سوابق تحصیلی و معدل می باشند.

۳۰% میزان تاثیر معدل داوطلبانی که دیپلم خود را پس از سال ۱۳۸۴ دریافت نموده اند و میزان تاثیر گذاری سوابق تحصیلی این دانش اموزان در کنکور انسانی ۲۵% است. آن دسته از داوطلبان که مدرک پیش دانشگاهی آنان مربوط به بعد از سال ۱۳۹۰ است دارای تاثیر ۵% سوابق تحصیلی می باشند.

میزان اهمیت سهمیه بندی در کنکور انسانی بر اساس محل سکونت داوطلب کنکور تعیین می گردد. به طور مثال سهمیه منطقه ۱ مربوط به دانش آموزانی است که در کلان شهر ها زندگی می کنند، سهمیه منطقه ۲ مربوط به شهرستان ها و مدارسی است که امکانات آموزشی متوسطی داشته اند و سهمیه منطقه ۳ مربوط به مناطق محروم می باشد. میزان تاثیر گذاری سهمیه منطقه ۳ از منطقه ۲ بیشتر و منطقه ۲ نیز سهمیه بیشتری نسبت به سهمیه منطقه ۱ دارد.

طبق گفته برترین اساتید، مشاوران تحصیلی و افرادی که بهترین رتبه ها را در کنکور انسانی کسب نموده اند مطالعه دروس اصلی به شیوه مفهومی و دقیق را عامل موفقیت معرفی نموده اند. اما چطور برای کنکور انسانی درس بخوانیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که دانش آموز می بایست با رعایت پیش نیاز های مباحث هر درس اقدام به مطالعه نموده و از این شاخه به آن شاخه نپرد، بعد از مطالعه هر مبحث انجام تست های مربوطه و مرور درس های پیشین موجب می گردد تا مطالب به خوبی در ذهن نهادینه شود. خلاصه نویسی و یادداشت نکات مهم درسی در فهم صحیح مطالب و به خاطر سپاری آن کمک می نماید.

 

مهندس امیر مسعودی مدرس برتر ریاضی کنکور

امیر مسعودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آشنایی با قواعد کنکور انسانی با مهندس امیر مسعودی ( بخش پنجم )

س مرداد ۵ , ۱۴۰۰
آشنایی با قواعد کنکور انسانی با مهندس امیر مسعودی ( بخش پنجم ) نکات مهم برای تست زنی پیش از کنکور انسانی تست زنی پیش از آزمون کنکور انسانی تاثیر بسیاری در ایجاد آمادگی برای کنکور اصلی و آشنایی با سوالات دارد. دانش آموز می تواند با انجام روزانه تست […]
تماس با خط 1
تماس با خط 2