قبل از آزمون های آزمایشی چکار باید بکنیم

همان‌طور که می‌دانید فروردین ماه زمان شروع آزمون‌های آزمایشی و شبیه کنکور است.

دانش آموزان عزیز ، فراموش نکنید که آزمون‌‌های آزمایشی بیشتر جنبه‌ی آموزشی دارند و رتبه‌ی شما در آن‌ها هدف نهایی شما نخواهد بود . آزمون آزمایشی شبیه یک کلاس درس هست و شما باید سعی کنید تا به طور کامل از این کلا‌س‌ها استفاده کنید. در کنکور سراسری هم کسی برنده است که از این کلاس درس ( آزمون های آزمایشی ) ، نهایت استفاده را ببرد. رقابت در آزمون‌ها را به شکل جدی و مثبتی دنبال کنید.
همه شرایط کنکور سراسری را در کنکور‌های آزمایشی پیاده کنید. شب زود بخوابید، و صبح به موقع بیدار شوید، کمی قبل از شروع آزمون در جلسه حاضر شوید. سر جلسه‌ی آزمون، آب و چند عدد شکلات را به عنوان خوراکی ضروری با خود ببرید. شب آزمون شام سبکی بخورید تا خواب بهتری داشته باشید.

بسته به اهمیّت آزمون و زمانی که در اختیار دارید سرفصل‌های آزمون را در برنامه‌ی روزانه خود قرار دهید. سعی کنید با درنظرگرفتن سرفصل‌های آزمون، تمام منابع مطرح‌شده برای آن را مطالعه کنید، اما هرگز دقت در مطالعه را فدای این مسأله نکنید. به هر صورت بهتر است یک مطلب را دقیق و کامل مطالعه کنید تا آنکه چندین مطلب را بدون توجه و دقت کافی بخوانید. شب قبل از آزمون حتماً به خلاصه‌های‌ خود نیم‌نگاهی بیندازید و مباحث را به طور کلّی مرور کنید. البته به خاطر داشته باشید که شب قبل از آزمون قرار نیست مطالب جدیدی را بیاموزید و یا اصلاً مبحثی را به طور جدی مطالعه کنید، بلکه تنها به مرور و تکمیل مباحث بپردازید و اگر مطالب زیادی از سر‌فصل‌ آزمون روز بعد شما باقی مانده، بهتر است با اولویت‌بندی، آن‌ها را مطالعه کنید.
وسایل آزمون خود را از شب قبل آماده کنید. پاک‌کن، مداد تراشیده شده و کارت ورود به جلسه‌ی آزمون را حتماً صبح آزمون چک کنید. بهتر است شب قبل از آزمون ساعت مطالعه‌ی خود را یک ساعت کاهش دهید و یک ساعت زود‌تر بخوابید. صبح به موقع بیدار شوید. ورزش صبحگاهی و دوش کوتاه بعد از بیدار شدن، تأثیر زیادی در طراوت و شادابی شما دارد. بهتر است صبح روز آزمون درس نخوانید تا اضطراب به شما وارد نشود. صبحانه‌ی کامل را نیز فراموش نکنید. توصیه‌ی آخر هم اینکه کمی زودتر به محل آزمون خود بروید و نگذارید با تأخیر هرچند کوتاه، به شما استرس وارد شود.

با موسسه کنکور آسان است به اوج یادگیری خواهید رسید و مهندس امیر مسعودی و استاد حسین احمدی و مهندس سلام مثل همیشه پشتیبان شما خواهند بود

امیر مسعودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تست های زمان‌دار بزنید

ش تیر ۲۲ , ۱۳۹۸
زدن تست زمان‌دار زدن تست زمان‌دار – درسامو خیلی خوب خوندم، ولی نمیدونم برای چی توی آزمونام نمیتونم خوب تست بزنم ؟ خیلی میزارم، ولی وقتی تو جلسه‌ آزمون سوال هارو می‌بینم، همه چیو فراموش می‌کنم. نمیدونم چرا وقتی سوال های آزمون را می‌بینم، هیچ فکر خاصی به ذهنم نمی‌رسه […]
تماس با خط 1
تماس با خط 2