همه چیز از کنکور زبان با مهندس امیر مسعودی ( بخش دوازدهم )

همه چیز از کنکور زبان با مهندس امیر مسعودی ( بخش دوازدهم )

منابع کنکور زبان های خارجی

کنکور زبان تخصصی هیچ گاه منابع از پیش تعیین شده و دقیقی نداشته است. برای دسترسی به منابع آزمون تنها راهکار موجود این است که آزمون های زبان های خارجی سال های قبل مطالعه شده و بر مباحث تکرار شده در آن ها تسلط زیادی پیدا کرد.
سوالاتی که در آزمون زبان های خارجی مطرح می شود در دو دفترچه آزمون جداگانه به داوطلب داده میشود. دفترچه سوال عمومی و دفترچه سوالات خصوصی ، منابع مربوط به سوالاتی که در دفترچه آزمون عمومی مطرح می شود ، مربوط به مباحثی که در کتب درسی سه سال آخر دبیرستان آورده شده است. دروس زبان و ادبیات فارسی ، زبان عربی ، دین و زندگی و زبان انگلیسی عمومی که در سال های دهم ، یازدهم و دوازدهم در کتب درسی ذکر میشود مهمترین منابع مربوط به آزمون عمومی ربان های خارجی است. اما سوالات دفترچه تخصصی در آزمون زبان های خارجی منابع دقیقی ندارد و طبق تجربه داوطلبانی که در آزمون تخصصی شرکت کرده اند منابع مطالعاتی برای بخش های گرامر ، کتاب تخصصی انتشارات خیلی سبز ، منبع یادگیری بخش واژگان ، کتاب New bridging the gap مربوط به انتشارات سازمان سنجش و منبع یادگیری برای بخش درک مطلب کتاب درک مطلب به زبان ساده تالیف دکتر شهاب اناری معرفی شده است.

بازار کار و آینده شغلی در رشته زبان های خارجی

هر فردی وارد هر زمینه شغلی و کاری که شود اگر تمرین و تلاش زیادی داشته باشد و برنامه ریزی کند تا بتواند به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کند میتواند در زمینه تخصصی خود موفق شود. در رابطه با داوطلبان کنکور زبان های خارجی نیز مهارت ها و موفقیت های داوطلبان و علاقه آن ها برای کسب نتایج بهتر از اهمیت زیادی برخوردار است و کسانی که در رشته زبان های خارجی تلاش کنند تا مهارت های خود ارتقاء دهند میتوانند در فعالیت های بسیار گوناگونی حضور پیدا کنند.

 

مهندس امیر مسعودی مدرس برتر ریاضی کنکور

امیر مسعودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

همه چیز از کنکور زبان با مهندس امیر مسعودی ( بخش سیزدهم )

چ شهریور ۳ , ۱۴۰۰
همه چیز از کنکور زبان با مهندس امیر مسعودی ( بخش سیزدهم ) بازار کار و آینده شغلی در رشته زبان های خارجی فارغ التحصیلان رشته زبان های خارجی میتوانند در بانک ها ، مراکز تجاری و اداری ، چاپخانه ها ، شرکت های بزرگ و به عنوان دبیر و […]
تماس با خط 1
تماس با خط 2